Femke Hagel: “Het mooiste moment is achteraf”

Femke Hagel (27), woonachtig in Enschede, werkt als Eventmanager bij FC Twente op de afdeling Meetings & Events. Ze vertelt over haar groei binnen de club en wat haar werk zo uitdagend. “Daar word ik echt enthousiast van”.
“Ik werk nu vier jaar bij FC Twente,” vertelt Femke Hagel. Wat begon als een tijdelijke baan in de coronaperiode, groeide uit tot een veelzijdige rol binnen de club. “Ik zag destijds een vacature voor Frontoffice medewerker Meetings & Events. Ik werkte toen nog bij een meubelbedrijf op de klantenservice, maar wilde terug naar de evenementenwereld.”
De functie waar Femke begon was nieuw. “Dat betekende ook dat ik ‘m zelf vorm kon geven. Ik hield me bezig met de frontoffice taken, dus het eerste aanspreekpunt naar de gasten, zowel telefonisch als per mail. Ook organiseerde en plande ik de rondleidingen en fungeerde ik als aanspreekpunt voor de rondleiders, en begon ik met het organiseren van evenementen. Al snel pakte ik kleine evenementen op om collega’s te ontlasten. Daar is het allemaal begonnen.”

Groeien in de rol
Femke studeerde Toerisme Management aan het Saxion in Deventer, een reis van anderhalf uur vanuit haar toenmalige woonplaats Denekamp. “Ik heb altijd iets met evenementen willen doen. Tijdens mijn studie moest ik een aantal evenementen van A tot Z organiseren. Daar werd ik echt enthousiast van.”
Toen ze eenmaal bij FC Twente aan de slag ging, bleek al snel dat haar rol kon groeien. “Er was ruimte en vertrouwen. Inmiddels ben ik doorgegroeid tot eventmanager en is mijn werk ontzettend veelzijdig.”
Geen dag hetzelfde
Wat haar werk zo leuk maakt? “De dynamiek. De ene keer organiseer je een vergadering voor tien mensen, de andere keer een feestavond voor duizend. Juist bij de grotere evenementen kun je out of the box denken en je eigen ideeën kwijt. Het mooiste moment is achteraf, als je hoort dat het geslaagd was. Dan denk ik: daar heb ik echt iets aan bijgedragen.”
Lunchroom Hatrans Noabercafé
Femke is vanuit haar rol binnen de afdeling Meetings & Events betrokken bij allerlei onderdelen binnen de club, naast het organiseren van evenementen. “Van wedstrijdorganisatie bij wedstrijden van de mannen en vrouwen, tot aanspreekpunt zijn voor de lunchroom in ons nieuwe Hatrans Noabercafé. Ik kreeg de kans om samen met Stichting JP van den Bent en ons eigen team de lunchroom verder uit te rollen. Stap voor stap hebben we dit opgepakt en inmiddels zijn we doordeweeks elke dag geopend. Steeds meer mensen weten ons te vinden en de aandacht blijft groeien. Ik ben trots op wat we samen hebben neergezet. De inzet van het team, de samenwerking en vooral de ontmoetingsplek die we hebben gecreëerd. Het voelt goed om te zien dat dit idee tot leven is gekomen”.