twevrpsvvr FC Twente Vrouwen

FC Twente Vrouwen maakt zich klaar voor de finale van de TOTO KNVB Beker. Zaterdagmiddag om 14.00 uur neemt de ploeg van trainer Joran Pot het in Rotterdam op tegen PSV, een prachtig affiche in de eindstrijd van het nationale bekertoernooi. “We spelen nu elke week voor een prijs, dat is genieten”

250509DSC5693
250509DSC5900
250509DSC6768

Vrijdagmiddag kwamen de trainers en aanvoerders van FC Twente Vrouwen en PSV bij elkaar in Zeist voor de traditionele persconferentie in aanloop naar de finale. Joran Pot en Danique van Ginkel kijken uit naar de eindstrijd tussen de koploper en de nummer twee uit de reguliere competitie.

Overtuigend
“We hebben een goede trainingsweek gehad en hebben er heel veel zin in. De energie is heel goed”, vertelt aanvoerster Danique van Ginkel. “Iedereen kijkt er naar uit om deze wedstrijd te spelen. Hier hebben we het hele seizoen voor gewerkt. We hebben dit seizoen in de beker onze wedstrijden overtuigend gewonnen. We staan er goed op en dat gevoel nemen we mee naar de finale. We weten wat we als ploeg kunnen en we weten waar we goed in zijn. In de competitie hebben we twee goede wedstrijden tegen PSV gespeeld en twee keer gelijkgespeeld, het wordt morgen een wedstrijd tussen twee teams die graag willen voetballen”, aldus Van Ginkel. 

Genieten
In 2023 stonden FC Twente en PSV ook tegenover elkaar in de KNVB bekerfinale. Toen zegevierde FC Twente met 4-0. “Ik denk dat er wel wat is veranderd bij beide teams. PSV zal niet meer zo diep wegzakken in een wedstrijd als ze toen deden”, geeft Joran Pot aan. “We hebben een fantastisch team en werken hard voor elkaar. We hebben speelsters met potentie en dat komt er nu allemaal uit. We zijn moeilijk te verslaan”, vervolgt Pot. “Ik merk dat iedereen aan het genieten is dat we deze wedstrijden mogen spelen, we spelen nu elke week voor een prijs. Tegen PSV moeten we de kwaliteiten laten zien die we altijd hebben. Hard werken en vertrouwen hebben in wat we kunnen en wat we al weken laten zien, dat nemen we mee richting de wedstrijd.”

PSV – FC Twente Vrouwen, aanvang 14.00 uur, wordt gespeeld in het stadion van Sparta Rotterdam. De finale is live te zien op ESPN. 

Foto's: KNVB 

250509RL20055
250509RL20223
250509RL29732
250509RL29961

Meld je aan voor de FC Twente nieuwsbrief.