Van den Brom: "We willen de lat omhoog leggen"
FC Twente speelt donderdag in het Slowaakse Dunajská Streda, in de derde voorronde van UEFA Conference League, de return tegen DAC 1904. Vorige week won FC Twente met 6-0. Een vooruitblik op het treffen met John van den Brom en Robin Pröpper.
In Slowakije zal FC Twente aantreden met een aantal wijzigingen ten opzichte van vorige week. “Je hebt te maken met de mogelijkheden die je hebt”, zegt Van den Brom. “We hebben wat jongens thuis gelaten. Lemkin en Adelgaard kampen met blessures, Ørjasæter is afwezig vanwege privéomstandigheden en Unnerstall en Weghorst gaan zich richten op zondag. Dat kun je doen, dit soort keuzes, omdat we met elkaar een hele goede uitgangspositie hebben gecreëerd voor morgen. En Drommel gaat spelen. Dat is mooi voor hem.”
Tekst gaat verder onder de foto
Over de wedstrijd van morgen: “We kennen onze ambities en weten wat we willen als club. Dat moet je uiteindelijk op het veld laten zien. Dat hebben we zondag tegen Heerenveen niet gedaan, terwijl je dat drie dagen ervoor wel hebt gezien”, refereert Van den Brom aan het ruim gewonnen heenduel. “Tegen DAC hebben we een goede wedstrijd gespeeld. Met tempo naar voren, een hoge balsnelheid en mooie goals. Tegen Heerenveen hebben we dat te weinig gezien. Dat was onder ons niveau.”
“Dat was wel een tik. Je hoopt als trainer dat je de wedstrijd van donderdag meeneemt naar zondag, maar dat hebben we niet gedaan. We weten dat we het niet goed hebben gedaan en dat het veel beter kan en moet”, aldus Van den Brom. “Maar je staat voor een Europese wedstrijd waarvan je de eerste met 6-0 hebt gewonnen. We willen de lat omhoog leggen. Daar zijn we vanaf dag één in de voorbereiding constant mee bezig.”
Lees onder de foto de vooruitblik met Robin Pröpper
Pröpper: "Goed voor de dag komen"
“Het komt niet zo vaak voor dat de krachtsverschillen zo groot zijn dat je na één wedstrijd met 6-0 voor staat”, zegt Robin Pröpper. “Maar je moet wel oppassen met een buitenlandse ploeg, die thuis anders voor de dag kan komen. En we zitten in een fase waarin je er bepaalde dingen wilt inslijpen. Je moet voor jezelf goed voor de dag komen.”
Pröpper vervolgt: “Elke wedstrijd brengt ons dichter richting ons einddoel. We zijn met iets bezig. We hebben nieuwe jongens en je moet het gevoel weer krijgen met elkaar. Dan is elke wedstrijd ontzettend belangrijk. Na vorige week hebben we een grote kans om door te gaan en hopelijk Europees voetbal binnen te halen. Dat is een lopend traject. We weten als spelers en staf waar we mee bezig zijn.”