Eerste selectie

Na maanden hard werken keerde Younes Taha woensdag terug op het trainingsveld bij FC Twente. Een belangrijke stap in het herstel van de 22-jarige aanvaller, die in september een blessure opliep.

Afgelopen week reisde Younes Taha al met de selectie mee naar Noorwegen. In Bodø stapte hij aan de vooravond van het Europese duel even het veld op met zijn ploeggenoten. “Toen ik het hoorde dat ik mee mocht naar Bodø heb ik de trainer uit blijdschap omhelsd”, vertelt hij. “De eerste keer weer met de groep mee, ik was zo blij. Sommigen zeggen weleens: ‘die vijf maanden zijn snel gegaan’. Voor mij voelde dat niet zo. Als je vijf maanden alleen bent is dat niet zo leuk, maar als je zulke stappen mag zetten en weer bij de groep bent voelt dat heel goed. Ik denk dat ik er goed doorheen ben gekomen, mijn ouders, familie hebben mij veel geholpen. Net als de mensen bij Pro-F.” 

 

DSC04805

Younes Taha liep de blessure, een breuk in zijn scheenbeen, half september tijdens de training op. “Het was een dag na de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle”, weet hij nog. “Ik voelde meteen dat het niet goed was. Wanneer je een tik krijgt kun je vaak direct opstaan, maar dat lukte mij niet. Mijn eerste gedachte was: ‘Nu moet ik de wedstrijd tegen Manchester United missen’. Er zouden mooie wedstrijden aankomen met de ploeg. Diezelfde dag heb ik de knop omgezet en het snel geaccepteerd. Alles gebeurt met een reden, dat heb ik ook vanuit mijn geloof meegekregen. Die positieve houding had ik nodig. Als je moet revalideren en je bent somber gaat je dat niet helpen. Dat probeer ik ook over te brengen op anderen. De lach is bij mij nooit weggeweest, maar is nu echt helemaal terug.”

Woensdag werd Taha in Hengelo op het trainingsveld op traditionele wijze verwelkomd door zijn ploeggenoten. “Ik mag weer grote delen van de groepstraining meedoen, maar nog niet in duel komen. Ze zijn voorzichtig met mij, dat begrijp ik. Dit is al een grote stap in mijn revalidatie. Ik voel mij goed en ze moeten mij wel remmen. Je wilt altijd meer en ik kijk uit naar het moment dat ik weer bij de wedstrijdselectie mag zijn, dat is de volgende stap.”

DSC05033

Meld je aan voor de FC Twente nieuwsbrief.