Overzicht internationals: Oranje O19 (v) plaatst zich voor EK

Meerdere speelsters van FC Twente Vrouwen kwamen deze week uit voor hun nationale (jeugd)ploegen. Een overzicht.

Oranje onder 19
Rose Ivens, Juul Oudenampsen, Sophie Proost en Eva Oude Elberink zaten bij de selectie voor het kwalificatietoernooi in Veendam. De eerste twee wedstrijden werden beide met 5-0 gewonnen van Roemenië en Griekenland. In de finale van het toernooi werd Denemarken met 0-1 verslagen, waardoor een ticket voor het EK 2025 in Polen een feit is. Rose Ivens wist het net te vinden tegen Griekenland.
Jong Oranje
Charlotte Hulst en Lynn Groenewegen vlogen met Jong Oranje naar Spanje, waar de finalerondes van een vriendschappelijk toernooi gespeeld worden. In de halve finale werd verloren van Duitland (3-0) en in de troostfinale werd Italië met 1-0 verslagen. Charlotte Hulst viel beide wedstrijden in, terwijl Lynn Groenewegen tegen Italië in de tweede helft binnen de lijnen kwam.
Daniëlle de Jong en Amanda Andradóttir
Daniëlle de Jong en Amanda Andradóttir maakten beide deel uit van de selectie van hun nationale hoofdmacht. De keepster en aanvalster maakten beide geen minuten in de Nations League-duels. Oranje won beide ontmoetingen met Oostenrijk met 3-1, terwijl IJsland twee keer gelijkspeelde tegen Zwitserland (0-0 en 3-3).