Liveblog | Gelijkspel in Groningen
FC Twente heeft zondag gelijkgespeeld tegen FC Groningen. In de Euroborg werd het 2-2. Bij FC Twente scoorden Marko Pjaca en Wout Weghorst.
Lees het liveverslag en de reacties:
“Het was een wedstrijd met een heel hoge intensiteit. Met twee ploegen die er alles aan hebben gedaan om de wedstrijd te winnen. Ik had liever een beter resultaat gezien en ook dat we ook op de momenten dat we de bal niet hadden beter georganiseerd stonden. En aanvallend simpelere en logischere keuzes maakten, dat moeten we verbeteren.”
Woensdag speelt FC Twente alweer. Dan in De Grolsch Veste tegen Telstar. “Het herstellen van deze wedstrijd is nu al begonnen. We hebben niet veel tijd. Morgen moeten we kijken hoe iedereen ervoor staat, maar dit hoort erbij. De jongens zijn ook fit, maar we kunnen ook door wisselen."
“Een wedstrijd met een heel hoge intensiteit, het spel ging beide kanten op. Leuk voor de kijkers en als speler kun je er ook deels van genieten. Maar het geeft ook aan dat we momenten niet hebben gedaan wat we wilden. We hadden niet de controle zoals je dat wilt. We begonnen goed in het eerste kwartier. Als je dan op 0-2 komt zit je in de wedstrijd zoals je het wilt. In de tegenaanval wordt het 1-1. Daarna werd de wedstrijd opengetrokken en gaat het spel heen en weer. Uiteindelijk hebben we ook de momenten gehad om de wedstrijd wel te winnen.”
“Je wilt altijd winnen, zeker als je de kans krijgt op de 0-2. Als je hem maakt krijg je een heel andere wedstrijd. Zij maken daarna de 1-1 en dan krab je jezelf wel even achter de oren. Als je in zo’n situatie komt, alleen op de keeper af, gaan er altijd veel dingen door je hoofd, maar ik wist direct dat ik de bal wilde liften. Vaessen raakte de bal nog aan, dat zei hij later ook. De uitvoering moest beter, zo’n bal moet er gewoon in.”
Vlak voor rust gaf Younes Taha de assists op Wout Weghorst, die daarmee de 2-2 kon binnenschieten. “Na de 1-1 hebben de ‘boys’ mij er goed doorheen geholpen. Het is lekker dat je dan nog voor rust op gelijke hoogte komt. Wout heeft een neusje voor het doel. Dan is het niet nadenken en de bal in de box gooien. Ik was blij dat hij hem binnentikte.”
Voor Lars Unnerstall was het duel met FC Groningen zondagmiddag ook een jubileum. De doelman speelde zijn 200e officiele wedstrijd voor FC Twente.
De wedstrijd tegen FC Groningen was zijn 162e Eredivisie-wedstrijd. Eerder speelde Unnerstall 12 KNVB Beker-duels en 26 Europese wedstrijden voor FC Twente.
Na de 2-2 in Groningen blikte aanvoerder Robin Pröpper terug op de wedstrijd. “Je wilt hier gewoon winnen. Je wilt het hier beter doen dan we gedaan hebben. Bij vlagen ziet het er goed en leuk uit, maar we geven de goals te makkelijk weg. FC Groningen brengt veel mensen in het centrum, met veel lopende spelers en zij spelen graag 1-op-1. Als je dan balverlies hebt zijn ze er snel uit. In de tweede helft hebben we dat beter opgelost. Uiteindelijk is de 2-2 dan een terechte uitslag.
Een gevaarlijk moment in de zestien van FC Twente. Max Bruns gooit zich ervoor en voorkomt dat een schot van David van der Werff echt gevaarlijk kan worden.
Ondertussen gaat de blessuretijd in, nog 2 minuten.
Waar FC Groningen net twee schoten produceerde, doet nu ook Daan Rots dat. Op aangeven van Filip Thorvaldsen krult hij de bal over.
Een vergelijkbaar moment als een paar minuten terug. Wout Weghorst krijgt de bal voor van Bart van Rooij, maar nu is het Etienne Vaessen die redt voor FC Groningen.
Filip Thorvalsen en Thomas van den Belt komen in de ploeg voor Sondre Ørjasæter en Daouda Weidmann.
Via Daan Rots en Bart van Rooij komt de voorzet bij Wout Weghorst, die de bal net niet tussen de palen kan krijgen. Het blijft gelijk in Groningen.
Bart van Rooij geeft de bal met een slimme steekpass mee aan Ramiz Zerrouki. De middenvelder komt in de Groningse zestien, maar schiet over.
Net als in de eerste helft mag Younes Taha een groot deel van het veld oversteken. Zijn uitbraak eindigt met een schot op de voeten van FC Groningen-doelman Etienne Vaessen.
Uit een direct vrije trap neemt Younes Taha het doel van Etienne Vaessen onder vuur. Een harde uithaal, maar Vaessen redt. Max Bruns kopt in de rebound over.
FC Groningen breekt aan de linkerkant door via Thom van Bergen, die de bal voorzet op Brynjólfur Willumsson. De spits komt net tekort en kan niet afdrukken.
Wout Weghorst trekt de stand gelijk. Met de buitenkant van zijn rechtervoet tikt hij de bal knap binnen uit een harde voorzet van Younes Taha.
De corner van Daouda Weidmann gaat aan iedereen voorbij, waarna Robin Pröpper bij de tweede paal de kans krijgt om de gelijkmaker binnen te werken. Hij werkt naast.
Tygo Land zet de thuisploeg op 2-1. Zijn schot wordt van richting veranderd door Robin Pröpper en verdwijnt in de korte hoek achter Lars Unnerstall.
Waar FC Twente de kans op 0-2 laat liggen, slaat FC Groningen in de tegenaanval toe: Thom van Bergen zet de thuisploeg op 1-1.
FC Twente profiteert van een fout achterin bij FC Groningen. Doelman Etienne Vaessen wil opbouwen, maar speelt de bal in de voeten van Marko Pjaca. Via Wout Weghorst en opnieuw Pjaca komt FC Twente komt op 0-1.
Bijna Wout Weghorst! De spits krijgt de bal in de loop mee van Sondre Ørjasæter, maar hij schuift naast, oog in oog met doelman Etienne Vaessen.
Scheidsrechter Danny Makkelie heeft gefloten voor het begin van de wedstrijd, de bal rolt.
De spelers van FC Twente en FC Groningen betreden het veld in de Euroborg. We gaan bijna beginnen.
Jordy Bawuah en Michal Rosiak tekenden eerder deze week hun contract bij FC Twente en zitten vandaag bij de wedstrijdselectie.
Wissels: Drommel, Pasveer, Rosiak, Rots, Thorvaldsen, Bawuah, Van den Belt, Kurowski, Vennegoor of Hesselink, Adelgaard, Ünüvar.
Een uitverkocht uitvak vandaag in Groningen: 1.100 FC Twente-supporters zijn er vandaag bij om de ploeg te steunen.
In aanloop naar de wedstrijd van vandaag blikte trainer John van den Brom vrijdag alvast vooruit op het duel in Groningen.
“Een goede wedstrijd neerzetten in Groningen, we zitten er lekker in”
Een foto-impressie van de training van vrijdagochtend. Nieuwkomers Michal Rosiak en Jordy Bawuah trainden deze week voor het eerst mee.
Blaise Nkufo 8
Dusan Tadic 5
Youri Mulder 5
Claus Nielsen 4
Enes Ünal 4
Het wordt vandaag de 45e keer dat FC Twente voor de competitie op bezoek gaat in Groningen. 13 keer won de ploeg, 16 maal eindigde het treffen in een gelijkspel en 15 keer bleven de punten in Groningen.
Laatste 5 ontmoetingen in de Euroborg
17-01-2021 FC Groningen - FC Twente 2-2
01-10-2021 FC Groningen - FC Twente 1-1
05-02-2023 FC Groningen - FC Twente 1-1
01-03-2025 FC Groningen - FC Twente 1-1
02-11-2025 FC Groningen - FC Twente 1-1