Kjetil Knutsen: “FC Twente lijkt erg op Bodø/Glimt”
![20250212 BE28142](/assets/Bestanden/Berichten/Kjetil-Knutsen-FC-Twente-lijkt-erg-op-Bodo/Glimt/20250212-_BE28142__FocusFillWyIwLjEwIiwiLTAuMDEiLDEyODAsNTYwXQ_FocusFillWyIwLjEwIiwiMC4wMCIsMTQyMCw3MDBd_jpg.webp)
In voorbereiding op de Europese wedstrijd tegen FC Twente arriveerde FK Bodø/Glimt woensdag aan het begin van de avond in De Grolsch Veste. Voordat de Noorse ploeg in het stadion trainde hielden trainer Kjetil Knutsen en speler Fredrik Bjørkan de gebruikelijke persconferentie.
Fredrik Bjørkan nam plaats naast zijn trainer. De linkerverdediger speelde twee jaar geleden nog korte tijd bij Feyenoord en keerde daarna terug naar zijn club in Noorwegen. “FC Twente is een goede ploeg, ze hebben het super gedaan dit seizoen”, trapt Bjørkan af. “Wij zijn er niet gestresst over. We moeten onszelf zijn en met een goede drive spelen en als ploeg.” FK Bodø/Glimt heeft de laatste jaren goede resultaten geboekt in Europa. “Het is fijn om routine in het team te hebben. Ook dit jaar hebben we het goed gedaan in Europa en gaan we met zelfvertrouwen deze duels met FC Twente aan.”
Trainer Kjetil Knutsen heeft sinds 2018 de leiding over de Noorse kampioen. “Opnieuw treffen we een Nederlandse ploeg, van de top hebben we alleen nog niet tegen Feyenoord gespeeld”, vertelt Knutsen. “Nederlandse ploegen steken goed in elkaar en FC Twente lijkt heel erg op Bodø/Glimt. Een goed ploeg die goed georganiseerd is en met goede spelers sterk als team kan spelen. We moeten durven te domineren als dat kan morgen en super snel zijn in de omschakeling.”
Bodø/Glimt zit nog in de voorbereiding op het nieuwe seizoen en heeft de laatste periode alleen wedstrijd in Europa gespeeld. Afgelopen week verbleef de ploeg in Marbella. “We hebben een goede periode gehad in Marbella”, vervolgt Knutsen. “We hebben goede energie getankt en zijn tevreden wat we daar gedaan hebben. Ik geloof dat we klaar zijn voor morgen, we hebben er zin in. We zijn met een grote ploeg afgereisd en we moeten nog de afweging maken wie er gaan starten. Een paar dingen moeten we nog geheim houden”, vertelde Knutsen toen hem gevraagd werd naar de beschikbaarheid van de spelers.
FC Twente - FK Bodø/Glimt staat donderdagavond onder leiding van de Oostenrijkse scheidsrechter Sebastian Gishamer. De wedstrijd is live te zien op Ziggo Sport 3.
Foto's: Bas Everhard