FC Twente All Stars in actie bij Jubileumwedstrijd ATC'65

In 2025 viert niet alleen FC Twente haar 60-jarig jubileum, ook de Hengelose amateurvereniging ATC’65 bestaat 60 jaar. Op zaterdag 8 november om 17.00 uur treffen ze elkaar op Sportpark Slangenbeek tijdens een speciale jubileummatch. De entree is gratis
‘De nacht van Vrieler’ is een begrip bij FC Twente-supporters. Tijdens die bewuste avond viel de beslissing tot een fusie tussen Enschedese Boys en Sportclub Enschede. Daarmee was FC Twente geboren. Ondertussen rommelde het al een tijdje een paar kilometer verderop, in Hengelo. Bij amateurvereniging BWO wilde het jeugdbestuur samen met een groeiende groep jeugdleiders met frisse en vernieuwende ideeën de toekomst tegemoet. Maar het conservatieve hoofdbestuur dacht daar duidelijk anders over.
‘De avond van de dertig’
Een breuk volgde en op 29 november 1965 werd een vergadering belegd bij Het Wapen van Hengelo, die de boeken in zou gaan als ‘De avond van de dertig’. Die avond richtten namelijk dertig heren een nieuwe club op: A Triginta Conditum ’65, Latijn voor Door Dertig Opgericht. Zo ontstonden dat jaar twee nieuwe voetbalverenigingen, op slechts enkele kilometers van elkaar.
Zestig jaar later kennen beide clubs een roemruchte geschiedenis. De ene in het betaalde voetbal, de andere bij de amateurs. Beiden clubs degradeerden en werden meermaals kampioen. Vierden successen en treurden om tegenslagen, ieder op zijn eigen niveau in het Nederlandse voetballandschap.
Frank Krake, sinds 2023 voorzitter van ATC’65 vertelt: ‘Hoe mooi is het dan dat we na zoveel jaren met onze helden van weleer tegen elkaar kunnen voetballen in een jubileummatch. In het verleden speelde FC Twente wel vaker op ons sportpark, onder andere tegen een Hengelose selectie. Maar dat is al weer een hele tijd geleden. Ook FC Twente Vrouwen kent een rijke historie bij onze club, waar ze heel wat trainingen en wedstrijden afwerkten. En nu, zestig jaar na de oprichting van onze beide clubs, spelen we met onze All Stars tegen elkaar."
Boschker, Grujic, Douglas, Heubach, Karnebeek
Loed ten Cate is sinds jaar en dag teammanager van de FC Twente All Stars. ‘Toen Frank mij benaderde met dit idee, waren wij meteen enthousiast. Hoe bijzonder is het om zo de jubilea van onze clubs te vieren. Plezier staat voorop, maar we nemen dit duel zeer serieus en treden aan in onze sterkst mogelijke opstelling. Zo komt Spira Grujic speciaal vanuit Servië overgevlogen voor deze wedstrijd. Met onder andere Jeroen Heubach en Douglas, Karnebeek durven wij de uitdaging wel aan. Sander Boschker trekt speciaal voor deze wedstrijd zijn keeperstrui weer aan. De trainersstaf is voor deze speciale wedstrijd versterkt met Erik ten Hag, die naast Clemens Zwijnenberg op de bank zal plaatsnemen."
Jubileum
‘Die 8e november staat de hele dag in het teken van dit jubileum’, vervolgt Krake. ‘Om 14.00 uur speelt ons eerste tegen Losser en daarna treedt ook ons eerste vrouwenteam aan. Voor die wedstrijden en ook voor het duel van de All Stars is de toegang gratis. We hopen op een vol sportpark om de teams aan te moedigen. Er is in de persoon van Jan Bruins zelfs een professionele stadionspeaker bereid gevonden de middag aan elkaar te praten. Hij zal ook de arbiter van die middag aankondigen: oud-scheidsrechter Eric Braamhaar zal als voormalige internationaal toparbiter de match in goede banen trachten te leiden.
De wedstrijd ATC’65 All Stars – FC Twente All Stars vindt plaats op zaterdag 8 november om 17.00 uur op Sportpark Slangenbeek, Torenlaan 60 in Hengelo.
Meer informatie en het gehele programma is te vinden via onderstaande button.