FC Twente Vrouwen twevrpsvvr

FC Twente Vrouwen won zaterdagmiddag na een knappe comeback met 3-2 van PSV. De overwinning betekende het eerste eremetaal van het seizoen, de Supercup. Van de vier edities zijn alle vier gewonnen door FC Twente.

Trainer Corina Dekker is blij met de overwinning. “Mijn voorganger heeft natuurlijk veel prijzen gewonnen, dan is het wel fijn om nu ook te winnen”, begint Corina Dekker. “Verder is de eerste officiële wedstrijd, het is fijn om zo het seizoen te beginnen. We winnen de wedstrijd in dertien minuten, we zetten het om en kantelen daarmee de wedstrijd. We waren wat slordig aan de bal en daar moeten we aan werken. Het kan spanning of iets anders zijn, maar het feit is dat we daar beter mee om moeten gaan want we kunnen heel goed voetballen.”

Na een 0-2 achterstand werd er in dertien minuten tijd drie keer gescoord. “Een van de kwaliteiten van deze ploeg is dat er veel karakter in zit”, gaat Corina Dekker verder. “Dat zat er al in voordat ik hier kwam. De mentaliteit dat er niks aan de hand is en dat we gas moeten geven, daardoor draaien we het om. Het enige wat wij als staf moeten doen is de poppetjes op een andere plek zetten en kijken waar de ruimtes liggen. Dat hebben de speelsters uitstekend uitgevoerd.”

Tekst gaat verder onder de afbeelding

WhatsApp Image 2025 08 23 at 16.47.05
WhatsApp Image 2025 08 23 at 16.47.01

Komende woensdag wacht alweer het volgende belangrijke duel tegen ZFK Crvena Zvezda in de voorronde van de UEFA Women’s Champions League. “Het is lekker dat we het seizoen beginnen met een overwinning”, herhaalt Corina Dekker”. We spelen komende week twee belangrijke wedstrijden, we hebben een doelstelling in de Champions League die we graag willen behalen, daar gaat nu alle focus op. Op naar woensdag.”

Tickets voor de Champions League-duels zijn verkrijgbaar via de ticketshop.

Op karakter omgedraaid
- Danique van Ginkel

Aanvoerder Danique van Ginkel: "We begonnen prima en hadden controle. PSV had een schot op de lat en daarna was het ook gelijk raak, maar verder hebben ze niet zoveel kansen gehad. Dat was een stukje scherpte denk ik. Daar kwam ook de goal uit, een knullig foutje, maar dat kan geberuen. Uiteindelijk hebben we het op karakter omgedraaid en staan we hier met de prijs. Maar er is wel werk aan de winkel. We hebben al goede stappen gezet maar we kunnen nog wel wat geduldiger zijn aan de bal waardoor we het goed tot uiting kunnen laten komen."

WhatsApp Image 2025 08 23 at 16.47.06
WhatsApp Image 2025 08 23 at 16.47.00
WhatsApp Image 2025 08 23 at 16.47.02

Meld je aan voor de FC Twente nieuwsbrief.